Szanowne Druhny

Szanowni Druhowie

 

W dniu świętego Floriana – patrona strażaków pragnę przekazać tym, którzy społecznie oraz zawodowo pełnią zaszczytną służbę pożarniczą wyrazy szacunku i wdzięczności.

W czasie jednej ze swoich audiencji św. Jan Paweł II powiedział: „Straż pożarna to instytucja, która szczyci się w Polsce bogatą tradycją. Jak sięgam pamięcią, zawsze utrzymywała żywy kontakt z parafią i kościołem. Cieszę się, że ta więź trwa nadal. Wasza praca jest trudna i niebezpieczna, wymaga hartu ducha i wielkiej odwagi”. Słowa Świętego Papieża Polaka nie tracą na swej aktualności. Podkreśla je Państwa postawa oraz świadectwo służby.

Strażacka służba to wyraz głębokiej troski o bezpieczeństwo drugiego człowieka. To odpowiedzialność za jego życie, zdrowie i mienie. To ochrona bliźniego znajdującego się w obliczu różnych kataklizmów, pożarów oraz wypadków. Nie szczędzą Państwo nakładów pracy jak również czasu tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

Z racji obchodów Dnia Strażaka proszę przyjąć wyrazy wdzięczności, a także serdeczne życzenia na przyszłość. Niech służba pod sztandarem świętego Floriana stanowi źródło satysfakcji oraz zadowolenia z wykonywanych obowiązków zarówno zawodowych, jak i społecznych. Najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia kieruję również do seniorów strażackiej służby, młodzieży strażackiej oraz do Waszych rodzin.

 

Łączę wyrazy Szacunku

Poseł na Sejm RP

Zbigniew Biernat