Znamienna i piękna data 16 października 2015 roku kiedy to  przekazujemy mieszkańcom, młodzieży i przedsiębiorcom najnowocześniejszy obiekt szkoleniowy w Dolinie Karpia. Takie miejsca budują potencjał i są dumą całego regionu. Jeszcze 2 lata temu dokładnie w tym miejscu przy ulicy Juliusza Słowackiego 15 stała zrujnowana stodoła ze starą słomą i sianem.
Udało nam się ze dotacji zewnętrznych stworzyć świetne miejsce do nauki, wystaw i stałą siedzibę dla wielu lokalnych firm. Tutaj tworzymy podwaliny dla realizacji niezliczonej liczby projektów i przedsięwzięć gospodarczych i społecznych. Jako aktywny samorządowiec zawsze szukam sposobów pomocy młodzieży i starszym w odnalezieniu się na dzisiejszym rynku pracy.
Często wystarczy podać rękę wskazać możliwości i już mamy zadowolonego pracownika albo przedsiębiorcę. Ale równie często trzeba wesprzeć naszych mieszkańców poradą, fachowym wsparciem czy też dobrze dobranym stażem. Stąd pomysł na wybudowanie z funduszy szwajcarskich i unijnych nowoczesnego Centrum Aktywizacji Zawodowej. To tutaj dajemy młodzieży, osobom bezrobotnym czy małym firmom przysłowiową wędką i zachętę do aktywności i rozwoju. Po uzyskaniu wsparcia w CAZ nasi mieszkańcy mogą od razu wyruszyć na szerokie wody własnego biznesu lub rozpocząć pracę w wybranym zawodzie.

Nasze Centrum Aktywizacji Zawodowej jest ściśle związane z aktywną polityką rynku pracy. Odpowiada za pomoc osobom bezrobotnym i pracodawcom w zakresie pośrednictwa pracy, szkoleń i poradnictwa zawodowego. Wymyślony przez nas model wsparcia to przede wszystkim chęć zbliżenia pomocy i wsparcia jak najbliżej jej potrzebującym.

Z perspektywy Warszawy każdy bezrobotny, uczeń czy pracodawca jest tylko suchą statystyką ale dla mnie jest to człowiek, któremu mam obowiązek i chęć pomóc. Takie spojrzenie na obszar rynku pracy chciałbym zaszczepić i utrwalić wśród wszystkich odpowiedzialnych za rozwój naszego kraju. Pójdźmy odważnie do przodu. Podejmujmy wyzwania i inwestujmy w ludzi. Tak zdrowo myślące i współpracujące samorządy i ludzie czynu razem zmieniają Polskę.

a b e d c DSC_6910 DSC_6911 DSC_6912 DSC_6913 DSC_6918 DSC_6920 DSC_6922 DSC_6925 DSC_6927 DSC_6937 DSC_6978 DSC_6979 DSC_6980 DSC_6983 DSC_6997 DSC_7000