Trochę o sobie
Urodzony 13.11.1963 r. w Zatorze w rodzinie z tradycjami rybackimi. Zakochany w żonie i Dolinie Karpia. Już w podstawówce poznałem Beatę, moją przyszłą żonę. W czasie studiów pobraliśmy się założyliśmy rodzinę. Wychowaliśmy razem czworo dzieci: Jakuba, Karolinę, Wojciecha i Bartłomieja.
Mieszkam w Zatorze, a pochodzę z Rudz – malowniczej miejscowości otoczonej rybnymi stawami i młynami. Miałem to szczęście, że mogłem kształcić się w dobrych gminnych i państwowych szkołach, pod okiem świetnych nauczycieli i fachowców. Ukończyłem szkołę podstawową w Rudzach, następnie szkołę w Zatorze i Technikum Mechaniczne w Gorzeniu – Wadowicach.
Poddając się nieodpartej potrzebie nauki i nabywania wiedzy technicznej ukończyłem pięcioletnie studia dzienne na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie z tytułem mgr inż. elektryk. W 2002 r ukończyłem studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie Zarządzanie Administracją Publiczną. Tuż po studiach zatrudniłem się w KWK Kazimierz – Juliusz, KWK Janina, a następnie pracowałem w KWK Piast.
Widząc konieczność zmian w samorządzie i chcąc realizować się społecznie w 1998 roku kandydowałem i zostałem wybrany na Burmistrza Gminy Zator. Pamiętam, ze byłem wówczas najmłodszym burmistrzem w Małopolsce. Piękną i dostojną historycznie oraz przyrodniczo Gminą Zator, kieruję, jako Burmistrz nieprzerwanie od 17 lat.
W swoim życiu i pracy miałem spore szczęście do ludzi. Współpracuję ze świetnymi społecznikami, profesjonalistami i zapaleńcami, którym przyświeca jeden cel – inwestycje i rozwój mieszkańców.
To, że dzisiaj, jako Gmina Zator i Dolina Karpia jesteśmy wśród liderów, to efekt mojej i moich współpracowników oraz partnerów dobrej samorządowej roboty.
Mogę dzisiaj powiedzieć, że jestem dumny będąc Burmistrzem Zatora i mam możliwość poddania ocenie mojej osoby, jako kandydat na Posła do Sejmu Rzeczypospolitej.
Z naszej małej ojczyzny chcę przejść do pracy w dużej Polsce.
Pozdrawiam i liczę na Wasz głos w wyborach
Zbigniew Biernat