Szanowni Dyrektorzy!

Drodzy Nauczyciele!

Już dzisiaj rozpoczynamy rok szkolny 2017/2018. Znów w ławkach zasiądą uczniowie, usłyszymy szkolny dzwonek, a dyrektorzy szkół, nauczyciele i pracownicy oświaty wrócą do swoich zajęć. Przed Państwem, jak co roku, czas wytężonej pracy.

Ten rok szkolny stawia przed Państwem jeszcze więcej wyzwań. Będzie to intensywny, ale
i niezwykle istotny czas dla polskiej edukacji. Bowiem w tym roku zaplanowanych jest szereg działań poprawiających funkcjonowanie oświaty. Jest to czas kiedy wchodzą nowe przepisy wprowadzające reformę oświatową. Jestem przekonany, że zmiany te przyczynią się do poprawy jakości kształcenia dzieci i młodzieży. Wierzę, że planowane działania w istotny sposób przełożą się na poprawę warunków nauczania w polskiej szkole.

Korzystając z okazji życzę udanego nowego roku szkolnego. Niech przyniesie wiele satysfakcji osobistej oraz ogrom sukcesów całej społeczności szkolnej. Życzę aby Państwa entuzjazm i wysiłek wkładany w wykonywaną pracę przekładał się na zachęcenie dzieci i młodzieży do ciągłego pogłębiania tajników wiedzy. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pracy każde zajęcia będą dla wszystkich uczniów ciekawe i inspirujące. Tylko Wasza wiedza oraz doświadczenie zawodowe decydują o przygotowaniu młodego pokolenia do dalszego, dorosłego życia.

Drodzy uczniowie!

Życzę, aby podejmowane przez was wyzwania, jakie pojawią się w najbliższym czasie będą dla każdego źródłem satysfakcji i dodawały motywacji do dalszych działań.